poniedziałek, maja 01, 2006

Jaroslaw Kaczynski broni Radia Maryja

Kilka wypowiedzi Jaroslawa Kaczynskiego, ktore dzis uslyszalem w glownym wydaniu Wiadomosci TVP oraz przeczytalem w innych zrodlach sa na tyle oczywiste, ze nietaktem wrecz byloby je komentowac. Coz, chyba nie musze byc taktowny 24/7.

"Radio Maryja stało się częścią frontu, który ma szansę Polskę zmienić"
Chyba Panu Prezesowi sie cos pomylilo. Od kiedy mowi sie "Polska", a nie "IV RP"? Pada slowo "front" - dla Kaczynskiego (i jednego i drugiego) cala polityka jest walka. Potwierdza sie juz to o czym kiedys pisalem.

"Ci sami, którzy nieustannie powołują się na zasadę wolności mediów, np. wtedy kiedy ludzi obrażają, w tym nieustannie obrażają głowę państwa, jednocześnie prowadzą zaciekłą kampanię przeciwko Radiu Maryja i ojcu Rydzykowi"
Ciekawe czy chodzi tu o pewna forme nepotyzmu czy o cos innego. Jesli o cos innego to pewnie o te slynna spikerke z Radia Maryja, ktorej glos parodiowala Kazimiera Szczuka. Pozatym Kaczynski podchodzi do tematu zbyt personalnie.

"...które są po prostu wrogami wolności i co za tym idzie - wrogami demokracji, bo bez wolności demokracji być nie może"
Poziom abstrakcji jest niesamowicie wysoko. Podobno tylko wizonerzy i ludzie duzego sukcesu potrafia komunikowac sie na tym szczeblu. Podobno.

Dalej pada stwierdzenie "arystokracji III Rzeczypospolitej", ktore jest alternatywne dla jakze nam juz znanego "elita". I liczne ataki na Gazete Wyborcza, ktora oczywiscie jest na uslugach homoseksualnego lobby, jak kiedys przeczytalem na jej forum, oraz jako "prasa liberalna jest zagrozeniem dla demokracji".

Jak to dobrze, ze potem moglem sie zrelaksowac przy "Tancu z gwazdami".

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niestety nie mam na kompie tych obrazkow z kaczyzmem. Szkoda,ze gosc sie wycofal, bo grafika byla fajna ;(

Anonimowy pisze...

No i jak Ci się mój drogi podoba nowy wicepremier i ministrant edukacji? :|