sobota, marca 18, 2006

Nowa wojna Jaroslawa Kaczysnkiego przeciw GW

Najpierw cytat:

"
Lider PiS próbuje dotrzeć do swoich zwolenników za pomocą prostych - delikatnie mówiąc - skojarzeń. Dzieli Polaków na obrońców Leszka Balcerowicza i jego krytyków. Na tych z "układu" i tych, którzy z układem walczą. Na internacjonałów wywodzących się z tradycji Komunistycznej Partii Polski i patriotów. Wśród drugich jest PiS, wśród pierwszych Platforma Obywatelska i - od niedawna - "Gazeta Wyborcza".

- Prezes zrozumiał, że nie może liczyć na przychylność "Wyborczej" ani na jej neutralność. Zdecydowany jest więc na bardzo ostry wobec Agory kurs - ujawnił nam czołowy polityk PiS.

Konflikt z PO i "Gazetą" jest częścią jednej z ważniejszych "wojen" Kaczyńskiego - z liberalizmem."
Zrodlo: Gazeta Wyborcza 18/03/2006

Moj komentarz

Populista Jaroslaw Kaczysnki stara sie trafic do ludzi prostych, za pomoca prostych slow, opieracac sie na sile wytworzonego stereotypu i schematycznego myslenia. Dla niego cos jest czarne, albo biale. Wszytsko co jest zle (czarne) utozsamia z liberalizmem, zle zreszta rozumianym, oraz z liberalnymi mediami, w tym GW. Preses PiS jednak nie moze liczyc takze na nautralnosc swoich mediow (RM, ND, TV Trwam), gdyz nie da sie ukryc postepujacej gloryfikacji braci blizniakow we wspomniaych juz medich. Kaczynski - wodz narodu - prowadzi zawsze "wojny", odwolujac sie do najprostszej (nawet prymitywnej) i najbardziej zrozumialej metafory konfliktu.

Podpisalem sie pod petycja "Balcerowicz musi zostac", do czego zachecam wraz z Agnieszka z Political Fiction, ktora pozdrawiam.

Milego weekendu!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

O! Nie wiedzialam, ze moze grozic za to grzywna. Ale no problem, mam jeszcze caly rok na to, zeby sie zaczeli czepiac. Nie zaczna, bo jutro ide strzelic sobie fote i gdzies tak w srode zaniose formularz do tzw. Pentagonu czyli naszego urzedu :) Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Dzieki za ciekawe informacje